تبلیغات
دنیـــــــــــای کوچک یک پزشک عمومی - مطالب فروردین 1394
 
دنیـــــــــــای کوچک یک پزشک عمومی
دنیا چقدر کوچک است اگر اهل فکر کردن به بالاتر باشیم
چهارشنبه 26 فروردین 1394 :: نویسنده : محمد Dr
سلام. حتما همتون تا حالا ماجرای تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده رو شنیدید. در تحلیل این ماجرا به نظر من چند نکته را باید مد نظر قرار داد:
 سیاسی بودن این قضیه و اینکه رژیم آل سعود پشت این قضیه بوده است، چندان منطقی به نظر نمی رسد چون این اتفاق بیش از هر چیز آبروی آل سعود را برد مضاف بر اینکه ان ها را تحت فشار افکار عمومی داخل و خارج خود قرار داده است.
آسیب شناسی این ماجرا:
1. متاسفانه پس از این ماجرا شنیدن نام حج و حج عمره حس بدی را در برخی افراد تداعی خواهد کرد. چیز عجیبی نیست! وقتی شما یک موضوع خوشایند را با یک موضوع ناخوشایند جفت کنید، موضوع خوشایند هم ناخوشایند می شود. از این مکانیسم در درمان برخی مشکلات روانپزشکی یا اعتیاد به مواد مخدر استفاده می کنند(aversion therapy). به این طریق که مثلا حین مصرف ماده ی مخدر به شخص شوک الکتریکی وارد می کنند که نتیجتا حین مصرف آن ماده، حس ناخوشایند شوک برای وی تداعی می شود که باعث می شود دیگر حتی در غیاب شوک هم سراغ آن نرود.
2. متاسفانه پیامد دیگر از جنس ناخوادآگاه نیست بلکه محصول خود ماست! ما که به رسم همیشگی خود برای این ماجرا نیز جوک های زیادی ساختیم و شبکه های اجتماعی را از این جوک ها پر کردیم که نه تنها جای غیرت ما را گرفت، در بیشتر آن ها حرمت حج نیز خدشه دار شد.
3. عده ای که معتقد به دین و فرائض آن نیستند هم از آب گل آلود ماهی گرفتند و فرائض دینی را لجن مال کردند که اصلا چه نیازی به این چیزهاست؟! چرا این همه پول بریزیم به جیب این ها که برویم و بعد این بلاها هم سرمان بیاید!
4. عده ای دیگر عرب ها را مسئول این قضیه می دانند که ببینید اعراب با ما چطورند! گو اینکه مصادیق این اعمال در جامعه ی ما دیده نشده است! سلطنت طلب ها گفتند ببینید جمهوری اسلامی چقدر ضعف نشان می دهد! قبل از انقلاب یکی از این شرطه ها زد تو گوش یک حاجی ما و شاه دستور داد زدند تو گوش سرکنسول سعودی ها( که کذب محض از آب در آمد)!
          اما نهایتا قضیه هر چه باشد حق این است که سعودی ها علاوه بر مجازات این افراد خاطی( که در کشور عربستان اعدام است) رسما از دولت و ملت ایران عذرخواهی کنند چون اجرای مجازات این دو شخص احترام به قانون خود آن هاست در صورتی که بازتابی که این مسئله پیدا کرد باعث جریحه دار شدن احساسات مردم ما شد که خود عذر خواهی رسمی آن ها را می طلبد امری که در شرایط کنونی خیلی بعید به نظر می رسد و البته دولتمردان ما نیز چندان امیدی به آن ندارند و پیگیر آن نیستند.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
var xpos=new Array() for(i=0;i=1;i--){xpos[i]=xpos[i-1]+kern ypos[i]=ypos[i-1]} xpos[0]=x+kern ypos[0]=y for(i=0;i